Niania na wagę złota. Jak sprawować opiekę nad dzieckiem w trudnych sytuacjach?

Niania na wagę złota. Jak sprawować opiekę nad dzieckiem w trudnych sytuacjach?

Niania na wagę złota. Jak sprawować opiekę nad dzieckiem w trudnych sytuacjach?

Nieprzewidziane sytuacje, organizacyjny chaos i permanentny brak czasu to codzienność wielu rodziców. Dają się we znaki zwłaszcza tym z nas, którzy nie mogą liczyć na pomoc kochającej, dyspozycyjnej babci lub przedszkola, które zajmie się pociechą podczas naszej nieobecności. To ostatnie rozwiązanie również nie zawsze zdaje egzamin i zdarzają się sytuacje (jedną z najczęstszych jest przeziębienie), gdy nasza pociecha musi zostać w domu. Co wtedy? Gdzie szukać wsparcia i opieki dla chorego malucha?

Gdy oboje rodzice pracują, a o przedszkolu nie może być mowy, z pomocą przyjdzie nam niania. Opiekunka zajmie się naszym dzieckiem u siebie lub u nas w domu, zapewniając mu bezpieczeństwo, a nam spokój i czas na realizację zawodowych obowiązków. Niestety, nie każdy z nas ma możliwość otrzymania urlopu lub płatnego L4 w czasie, gdy dzieci chorują. W takich sytuacjach zaufana niania jest na wagę złota. Jak ją znaleźć i na co zwracać uwagę, podejmując decyzję o jej zatrudnieniu?

  Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej i zyskać idealną muskulaturę?

Poszukiwania niani warto rozpocząć w swoim otoczeniu – być może odpowiednią, godną zaufania opiekunkę poleci nam ktoś z rodziny lub znajomych. W ten sposób zminimalizujemy stres związany z koniecznością powierzenia dziecka obcej osobie, a jednocześnie zapewnimy mu dobrą opiekę. Co jednak zrobić, gdy prośby o polecenie niani okażą się nieskuteczne? Rozwiązaniem problemu może okazać się serwis Niania.pl. Platforma pośredniczy w usługach opieki nad dziećmi, umożliwiając rodzicom szybkie i łatwe znalezienie odpowiedniej niani. Do tej pory w serwisie zarejestrowało się już ponad 200 tys. opiekunek z całej Polski!

Internetowy serwis Niania.pl zwraca bardzo dużą uwagę na to, co dla rodziców najważniejsze – bezpieczeństwo dzieci. By je zapewnić, zatrudnia pedagogów, którzy telefonicznie sprawdzają wszystkie zamieszczone w serwisie referencje. Jednocześnie weryfikują tożsamość zarejestrowanych opiekunek. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że referencje niani nie są prawdziwe, a jej tożsamość – nieznana. Serwis stawia na rozwój zarówno rodziców, jak i opiekunek. Tym pierwszym oferuje serię interesujących, merytorycznych artykułów poświęconych opiece nad dzieckiem, tym ostatnim – liczne kursy oraz test sprawdzający wiedzę. Dzięki istnieniu portalu już ponad 100 tys. rodzin zalazło idealną nianię dla swojego dziecka.

  Dlaczego ubezpieczyciele pytają o liczbę dzieci?

Zasada działania serwisu jest prosta. By znaleźć nianię dla naszego dziecka, musimy zarejestrować swoje konto. Następnie dodajemy ogłoszenie o poszukiwaniu niani, uwzględniając nasze wymagania i oczekiwania. Zaznaczamy m.in. zakres jej obowiązków, preferowany wiek, oczekiwane doświadczenie itd. Wskazujemy interesujący nas wymiar czasu pracy, miejsce jej wykonywania i wynagrodzenie. Oprócz opiekunki dla naszego dziecka serwis umożliwia nam znalezienie opieki również dla osoby starszej. Możemy także przeglądać ogłoszenia osób, które pasują do naszej oferty. Jeśli chcemy znaleźć nianię w Warszawie, zawężamy krąg naszych poszukiwań tylko do tej miejscowości.

  Biegunka u dzieci i niemowląt - jak pomóc dziecku?

Znalezienie odpowiedniej niani dla naszego dziecka to nie lada wyzwanie. Dokonując wyboru, warto kierować się pozytywnymi rekomendacjami rodziców i własną intuicją. To ważne, by niania wzbudzała zaufanie nie tylko w nas, ale także w naszym dziecku, dlatego uważnie powinniśmy przyglądać się jego reakcjom. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zatrudnić emerytkę, czy też młodą studentkę, musimy zapewnić jej odpowiednie warunki pracy i wynagrodzenie, przynajmniej na poziomie płacy minimalnej. Jeśli zamierzamy zatrudnić nianię na dłużej, od początku zadbajmy o budowę pozytywnych, serdecznych relacji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *