Naturalne poronienie nie działa

Naturalne poronienie nie działa

Poronienie dla wielu kobiet jest traumą, która je dotyka w czasie wyjątkowego oczekiwania na dziecko. Inne kobiety widzą w nim szansę na terminację stanu, którego się nie spodziewały.

Tendencja do wywołania quasi naturalnego poronienia stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia matki. Brak legalnej aborcji skłania kobiety do korzystania ze świadczeń medycznych w tajemnicy i w często wątpliwych sanitarnie warunkach. Obecne nowelizacje prawa karnego i działania prokuratur utrudniają znacząco dostęp do środków wczesnoporonnych. Kobiety wdrażają często w praktykę poronienie na własne życzenie, co nie zawsze jest bezpieczne oraz skuteczne.

  Wyprawka dla noworodka

Czynniki prowokujące poronienie samoistne

Sprowokowanie poronienia jest możliwe przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa i mając pewność, że istnieje dostęp do profesjonalnej opieki medycznej.

Wiele kobiet korzysta przy próbach poronienia z metod o nikłej skuteczności. Do takowych zaliczyć należy ciepłe kąpiele, korzystanie z dużych ilości alkoholu, sauny, stosowanie narkotyków na początku pierwszego trymestru. Powszechne jest również narażenie się na zakażenia mogące stanowić zagrożenie dla płodu.

  Narodziny dziecka - nie zapomnij o formalnościach

Drastyczne próby przerwania ciąży

Wiele kobiet chcących porobić próbuje korzystać z przeróżnych usług polegających na wywołania poronienia. Częste są mechaniczne próby rozwiązania szyjki macicy i wprowadzania środków żrących lub drażniących. Takie procedury stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety. Liczne kobiety decydują się również na samodzielne przerywanie ciąży, uwzględniające zastosowanie narzędzi mechanicznych, jak wieszaki, pręty i inne podobne przedmioty.

  Leczenie hemoroidów po porodzie

Jak poronić bezpiecznie?

Na terenie Polski działają liczne organizacje międzynarodowe, które umożliwiają kobietom otrzymanie preparatów wczesnoporonnych. Rozsyłają one przesyłki z tabletkami drogą pocztową, wraz z informacjami odnośnie zachowania się kobiety po zastosowaniu preparatów. Wiele kobiet wybiera również pomoc dostępną za granicą kraju, w których aborcja jest legalna.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *