Biopsja, czy ona musi się źle kojarzyć?

Czeka nas biopsja, konkretnie czeka ona Kasię. Zacznę od początku.

Kilka tygodni temu mieliśmy okazję odwiedzić znajomego lekarza, ginekologa, który to zbadał moją żonę. Miał chwilę wolnego czasu, więc swoim aparatem prześwietlił ją dość dokładnie nie skupiając się tylko na tych częściach ciała, które interesują ginekologa. I w czasie tej właśnie wizyty dowiedzieliśmy się o czymś podejrzanym, otóż na prawym płacie tarczycy lekarz ten zauważył coś niepokojącego. Jakąś narośl, która nie jest standardem i którą zobaczyć powinien specjalista.

Dobrze wiem, że na wizytę u endokrynologa na NFZ czekalibyśmy dość długo, więc bez wahania zdecydowaliśmy się na wizytę prywatną, na którą trzeba było chwilę poczekać. Kasia u lekarza była dopiero dziś. I ten, a właściwie to ta pani doktor, powiedziała, że rzeczywiście jest tam coś dziwnego, coś czego być nie powinno.

Zgodnie z jej przypuszczeniami na prawym płacie tarczycy znajduje się guz. Według jej opinii na 99% nie jest to nic rakowego, a zwyczajny guzek, w którym zbiera się jakaś ciecz i z którym się normalnie żyje. Trzeba to jednak sprawdzić.

I dlatego już jutro Kasia idzie na biopsję. Jakimś magicznym sposobem pobiorą do badań fragment tego guzka i sprawdzą czy nie siedzi w nim coś złego. Jesteśmy dobrej myśli wierząc, że gdyby było to coś niepokojącego, to lekarz zauważyłby to na pierwszy rzut oka.

Tak czy inaczej słysząc słowo biopsja człowiek myśli o jednym.

O raku.

I kojarzy się to źle. Ja osobiście mam nadzieję, że po przeczytaniu wyników badań, które wkrótce przeprowadzone będą na pobranym materiale zmienię to podejście. Bo bardzo chcę, aby biopsja zaczęła mi się kojarzyć bardzo dobrze. Z wynikami korzystnymi i odpędzającymi precz wszelkie czarne myśli.

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać 😉
Zbyszek
Zbyszek
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze z Facebooka

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać ;-)
close-link
Zerknij na ten tekst

Nie mogę zajść w ciążę!

Sprawdź co zrobić z tym fantem!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
close-link
HEJO!
Troszkę już tu jesteś, mam nadzieję, że udało Ci się mnie polubić. Zrobisz to też na Facebooku? Jeśli już lubisz mój FP, to bardzo dziękuję!
close-link
Wspaniale byłoby mieć Cię wśród obserwujących, dołączysz?
Spodobało Ci się?
Mam nadzieję, że tak. Będzie mi niezwykle miło, jeśli polubisz mój Fanpage. Dzięki!
Miłego dnia
close-link

Ta strona używa plików cookies Więcej

Ta strona używa plików cookies korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij