Jak oczyścić jelita z toksyn i kamieni kałowych?

Jak oczyścić jelita z kamieni kałowych?

Szukasz rzeczowych informacji o oczyszczaniu jelita z toksyn? Męczą Cię już cząstkowe informacje, które nie wskazują jednej rozsądnej drogi do oczyszczenia jelit? Chcesz odzyskać wigor, energię, piękną skórę i siły, które odbierają Ci złogi zalegające w jelitach? Przeczytaj ten tekst. Najpierw jednak odpowiedz sobie na jedno podstawowe pytanie: czy Twoje jelito faktycznie jest zanieczyszczone i potrzebuje oczyszczenia?

W tym pomoże Ci prosty test, który całkiem za damo otrzymać możesz ode mnie na maila. Pobierz go sobie, odpowiedz na zawarte tam pytania i bierz się do lektury mojego artykułu. Jeśli z kolei jesteś przekonany, że potrzebujesz oczyszczania jelit już teraz, to omiń ten poradnik i przejdź do wiedzy, którą dzielę się z Tobą na bazie rozmów z osobami, które pomogły oczyścić również mój organizm.

Odbierz darmowego e-booka

Test na sprawdzenie czy Twoje jelita potrzebują oczyszczenia

Odbierz darmowego ebooka z testem, który pozwoli sprawdzić czy Twoje jelita są zanieczyszczone. Jako BONUS otrzymasz poradę jak w 7 krokach oczyścić swój organizm
Trzymam kciuki za Twoje oczyszczanie!
POBIERZ E-BOOKA!

 

Czytaj dalej i poznaj 7 kroków do oczyszczenia organizmu z toksyn i złogów kałowych!

Im się to udało. Już na poniższym zdjęciu widać świetny efekt. Pozwól, aby Aneta i Adrian pomogli w oczyszczaniu również Twojego organizmu! Zapisz się na webinar, na którym otrzymasz masę wartościowej wiedzy, której nie znajdziesz na żadnej stronie internetowej!

Jak oczyścić jelita z toksyn i kamieni kałowych?

Zapisz się na bezpłatny wykład na temat oczyszczania organizmu.

Zyskaj więcej energii już dziś ! :). Dowiedz się:

1. Jak szybko i skutecznie oczyścić organizm?
2. Jak odzyskać utraconą energię życiową?
3. Jaka jest różnica między odchudzaniem a oczyszczaniem?
4. Dlaczego po odchudzaniu dopada Cię efekt jojo?
5. Jak zgubić 6,5 kg w 9 dni bez efektu jojo?
6. Dlaczego 60 % ludności umiera z powodu złego odżywiania się a media o tym milczą?
7. Skąd się biorą częste bóle głowy?
8. Czy Twój organizm jest zanieczyszczony?
9. Jakie produkty przyczyniają się do rozwoju choroby nowotworowej?
10. Jak zmniejszyć albo całkowicie zredukować wydatki na leki?

 

Podstawowe informacje o oczyszczeniu jelit i organizmu

Aby wyjaśnić jak skutecznie oczyścić jelita, bo to one tak naprawdę wpływają na pracę całego naszego organizmu, warto na początku powiedzieć jak toksyny zaburzają naszą pracę i skąd biorą się wszystkie nasze problemy zdrowotne.

Nasz organizm jest splotem ogromnej ilości procesów biochemicznych które są ze sobą ściśle powiązane i jeden zależny jest od drugiego. Doskonale obrazuje to poniższa grafika, które z całą pewnością nawet w małym stopniu nie rozumiesz. Mam jednak nadzieję, że za chwilę zaczniesz kumać o co tutaj chodzi, wystarczy, że przeczytasz dalszą część tego artykułu.

Jak oczyścić organizm?

Randy S. Levinson, Nature Medicine C. Ron Kahn, Joslin Diabetes Center, Harvard Medical School Domenico Accili, Naomi Berrie Diabetes Center and Department of Medicine, Columbia University Źródło: http://www.nature.com/nm/e-poster/Liver-Cell-Disease.html

Przedstawiony wyżej schemat to komórka i szereg procesów jaki zachodzi w niej od momentu podania pożywienia. Te procesy zamieniają pożywienie na składniki odżywcze i zachodzą w KAŻDEJ komórce naszego ciała.

Można porównać to do szwajcarskiego zegarka (a nawet Boskiego zegarka) w którym kręci się ogromna ilość trybików. Zastanawiałeś się kiedyś czy piasek wpadający do trybików tego zegarka zaburzy jego pracę? Jasne, że tak. Ba, on może nawet całkowicie zatrzymać jego pracę!

Podobnie jest z naszym organizmem. Ten piasek to są toksyny, które dostając się pomiędzy te procesy zanieczyszczają nasz organizm wywołując szereg chorób. Jednak wbrew pozorom my jesteśmy o wiele bardziej doskonali jako organizm od tego wspomnianego szwajcarskiego zegarka, bo nasz organizm mimo wszystko może "działać dłużej", co prawda kosztem innych układów, dlatego często wydaje nam się, że zanieczyszczenie nas nie dotyczy, ale niestety tylko do czasu…

Dlatego naprawdę ważne jest by co najmniej raz a najlepiej 2 razy na rok oczyszczać organizm, bo toksyny te same z naszego organizmu nie wyjdą i jeśli sami ich nie wyrzucimy, to atakować będzie nas ogrom dolegliwości, na czele których wymienić można chociażby częste bóle głowy, zaparcia, rozwolnienia, zgagi, zmęczenie, choroby nowotworowe itd.

Niestety żyjemy w czasach w których już wszystko nie wygląda tak samo jak kiedyś, jedzenie jest nafaszerowane chemią, spalinami, dioksynami i niestety tego nie przeskoczymy. Możemy jednak temu się przeciwstawiać korzystając ze skutecznych sposobów na oczyszczanie jelit.

Z czego powinna składać się kompletna i skuteczna metoda oczyszczania jelit?

Przedstawiane często w internecie metody oczyszczania jelit są mniej lub bardziej skuteczne. Czytając ten artykuł do końca poznasz również i te metody. Prawdę mówiąc nie można jednak uznawać ich za sposoby oczyszczania, a raczej za wspomagacza oczyszczania. Ich wielkim minusem jest to, że z ich pomocą niestety całkowicie toksyn i złogów usunąć się nie da. Po skonsultowaniu się z magistrem farmacji, na podstawie wyżej przedstawionego schematu i szeregu innych informacji, którymi nie będę Cię tutaj zarzucał, wiem jednak, że istnieje skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu. Jakiś czas temu miałem bowiem okazję uczestniczyć w jednym z jego bezpłatnych wykładów, który Tobie również polecam zaliczyć (zapisz się korzystając z formularza na górze strony).

Dobrze wiem jednak, że ludzie często nie mają czasu na uczestnictwo w tego typu wartościowych wydarzeniach. Dlatego też postanowiłem uporządkować całą wiedzę zdobytą na tym szkoleniu i poniżej Ci ją przedstawiam. Wierzę, że dzięki temu zrozumiesz co właściwie powinna zawierać skuteczna dieta oczyszczająca.

Dobra, czas przejść do rzeczy. Teraz, kiedy wiesz już jak toksyny dostają się do naszego organizmu przekonaj się jak możesz je z niego usunąć.

Jak usunąć toksyny z organizmu w 7 krokach?

1. Usuń toksyny

Po pierwsze: jeżeli toksyny dostają się do komórek potrzeba produktu, który ułatwi usunięcie tych toksyn z komórek. Mówiąc fachowo produkt ten musi działać na poziomie komórkowym. Najlepszy do takiego oczyszczania okazał się miąższ aloesowy. Chcąc więcej dowiedzieć się na temat miąższu aloesowego natrafiłem na książkę dr Elżbiety Olejnik pt. "Aloes na co dzień - Vademecum". Autorka opisuje w tej książce kompletną wiedzę na temat aloesu opierając się na twardych dowodach w publikacjach naukowych.

Miąższ aloesowy do picia doskonale oczyszcza nasz organizm z zalegających toksyn przy tym usprawnia równolegle pracę całego przewodu pokarmowego.

Dobry aloes, czyli nierozcieńczany (nie sok z aloesu, nie koncentrat) tylko taki 100% miąższ powinien zawierać ponad 200 składników aktywnych w tym: 75 substancji odżywczych (m.in. enzymy, nienasycone kwasy tłuszczowe),  20 minerałów, 18 aminokwasów i 12 witamin (w tym witaminę B12). Aloes ten:

 • Pobudza regenerację komórek
 • Działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie

Wybierając miąższ aloesowy, który zechce się zamówić należy zwrócić też uwagę by w jego składzie nie było aloiny i emodyny (są to silnie przeczyszczające i często uczulające substancje).

2. Usuń złogi kałowe

Po drugie - zaparcia mogą powodować nadmierne przenikanie szkodliwych substancji do krwi dlatego podczas kuracji niezbędne jest stosowanie odpowiedniej ilości błonnika, który będzie ułatwiał usuwanie i pęcznienie mas kałowych z naszego organizmu, a tym samym będzie usuwał toksyny.

3. Nie zapomnij o tkance tłuszczowej

Po trzecie - w tkance tłuszczowej jest zgromadzone najwięcej toksyn - tak więc potrzebna jest substancja, która będzie przyspieszała spalanie tłuszczu z komórek tłuszczowych i tym sposobem przyśpieszy się usuwanie toksyn z naszego organizmu. Aby zadbać o tę kwestię należy zastosować odpowiednie termogeniki - czyli substancje, które stymulują metabolizm i zwiększają wydatki energetyczne głównie poprzez nasilenie spalania tłuszczy. Ich zadaniem jest również:

 • ograniczenie synatezy kwasów tłuszczowych
 • utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi (by nie odczuwać silnego apetytu)

Najlepiej jeżeli substancje te to wyciągi z roślin, a nie produkty syntezy chemicznej. To wtedy są one najlepiej wchłanianie i przyswajanie!

Jeśli już po tych trzech punktach zaczynasz się martwić, że temat Cię przerasta, to spokojnie - wszystko to możemy osiągnąć dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych suplemetnów (niesyntetycznych).

4. Pamiętaj o aminokwasach

Jeżeli kuracja oczyszczająca organizm wymaga zmniejszenia nadmiaru tkanki tłuszczowej, a konkretnie tkanki ze zmagazynowanymi w niej toksynami potrzebne jest również zmniejszenie ilości kalorii dostarczanych do organizmu. Jednak to często wiąże się to ze spadkiem masy mięśniowej (tak skonstruowany jest nasz organizm że jeżeli zmniejsza się ilość kalorii, to spalany jest nie tylko tłuszcz, ale również aminokwasy budujące nasze mięśnie). Dlatego niezbędna jest podaż odpowiedniej ilości aminokwasów, które będą zastępować utracone aminokwasy.

Należy przy tym pamiętać, że muszą to być też aminokwasy odpowiednio dobrze wchłaniane do naszego organizmu, czyli pochodzenia naturalnego, a nie otrzymywane metodą syntezy chemicznej.

Jeżeli ilość kalorii jest mniejsza to oczywiste jest to, że nasz organizm może być narażony na niedobory witamin, więc dodatkowo potrzebna jest odpowiednia suplementacja w okresie oczyszczania.

5. Nawadniaj organizm

W procesie oczyszczania jelit niezwykle ważną rolę pełni oczywiście WODA. Należy wypijać jej 2-3 litry dziennie, by odpowiednio nawodnić nasz organizm podczas kuracji.

6. Pamiętaj o diecie przy oczyszczaniu

Do prawidłowego przebiegu procesu oczyszczania jest niezbędne zastosowanie odpowiednio bezpiecznej i starannie dobranej diety

 • najlepiej 1 posiłek główny - ok 600 kalorii (składniki wysoko - białkowe / nisko-węglowodanowe)
 • owoce i warzywa o niskim indeksie glikemicznym IG
 • przekąski, np. błonnik, koktajle (bogate w proteiny i przeciwutleniacze) - dadzą Ci poczucie sytości i energii. - ok 400 kalorii

7. ĆWICZENIA I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA!

Bez tego się nie obejdzie. Pamiętaj - ruch to zdrowie; wiedza ta przydaje się również przy oczyszczaniu.

Jak zorganizować sobie taką kurację oczyszczającą?

Przeszukałem cały rynek i u nas w Polsce znalazłem tylko jeden jedyny zestaw, który spełnia te wszystkie warunki. Oczywiście również skonsultowałem te produkty z mgr farmacji, by ocenił to swoim medycznym okiem i potwierdził moje zdanie.

Jest to zestaw Clean 9 firmy Forever, który składa się dokładnie z tych wszystkich elementów. Serio, jest on bardzo dobrze przemyślany.

Zestaw oczyszczający organizm z toksyn i złogów kałowych

Tak wygląda jego skład:

 • 100% stabilizowany miąższ aloesowy
 • odżywka proteinowa, jedyna taka na polskim rynku, bogata aż w 18 aminokwasów, 12 minerałów i 10 witamin
 • błonnik
 • suplementy diety - naturalnego pochodzenia - wspomagające spalanie tłuszczy, pomagające utrzymać  prawidłowy poziom glukozy we krwi. One pomagają również utrzymywać poziom energii i wspierać metabolizm tłuszczów, w których zgromadzone jest najwięcej toksyn.
 • instrukcja postępowania - krok po kroku z przepisami na pyszne koktajle, kolacje, z rozpisanymi ćwiczeniami i tym co jak i kiedy stosować

IDEALNY SPOSÓB DLA OSÓB ZABIEGANYCH I CHCĄCYCH OCZYŚCIĆ SWÓJ ORGANIZM ZALEDWIE W DZIEWIĘĆ DNI.

Jak to wygląda cenowo?

Clean 9 z Forever Lite Ultra Vanilla  (o smaku waniliowym) po kontakcie ze mną kupisz za 412.60, normalnie za 485.40zł

Clean 9 z Forever Lite Ultra Chocolate (o smaku czekoladowym) po kontakcie ze mną kupisz za 425,11zł, normalnie za 500,12zł

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego typu zestawu, to skontaktuj się proszę ze mną korzystając z poniższego formularza. Udało mi się ogarnąć sposób, dzięki któremu zestaw ten nabędziesz w cenie o 15% niższej, niż standardowa cena w sklepie. Uwierz, warto zainwestować te pieniądze w swoje zdrowie. Jestem przekonany, że odczuwając przyrost energii po terapii oczyszczającej szybko pieniądze te odrobisz. Jest to więc nie wydatek, a inwestycja :-). Sam to z resztą sprawdziłem na sobie i dobrze wiem co mówię.

Zamów skuteczny zestaw oczyszczający organizm

Chcę dowiedzieć się jak kupić zestaw oczyszczający z 15% rabatem!

Domowe wspomagacze oczyszczania organizmu i jelit

Czas wrócić do wspomagaczy, o których napisałem na początku artykułu. Jakiś czas temu popełniłem artykuł, którym mogłem wywołać w Tobie mocne obrzydzenie. Pisałem bowiem o kamieniach kałowych. Chciałem Ci po prostu uzmysłowić jak ogromnym są one problemem i z jak wielkimi nieprzyjemnościami wiąże się ich występowanie w Twoim organizmie. Dziś przedstawiam kolejny artykuł związany z tą tematyką chcąc pomóc tym osobom, które mają obawy lub przekonanie, że w ich jelitach zalegają kamienie kałowe. Jeśli do nich należysz, to zabieraj się do dalszej lektury, bo przed Tobą dawka bardzo przydatnej wiedzy!

Jedną z niewielu dobrych wiadomości dla osób zmagających się z kamieniami kałowymi jest to, że można się ich zwyczajnie pozbyć. Aby tak się stało trzeba stosować się do zalecanych przepisów, mieć sporo samozaparcia, dobrych chęci i cierpliwości. Z naturalnym oczyszczaniem jelita grubego jest bowiem jak jak i z jego "zanieczyszczaniem" - nic nie dzieje się od razu i trzeba nad tym chwilkę popracować. Nie przedłużam jednak, lecz przechodzę już do wymienienia sposobów na to jak oczyścić jelita z kamieni kałowych. Przygotuj się na długą i przydatną lekturę, z której poznasz i suplementy oczyszczające organizm i diety wspomagające jego oczyszczenie, a także inne metody, które zastosować możesz w domu.

Dieta na oczyszczenie jelit

Skoro w naszych jelitach kamienie pojawiają się między innymi na skutek złej diety, to pewnie sądzisz, że i dietą można z nimi walczyć. Zgadza się, istnieje wiele diet, które pomagają nam w oczyszczeniu jelit nie tylko ze złogów kałowych, ale też z toksyn. Wśród tych, które są najpopularniejsze wymienić należy chociażby polecaną przez Tombaka dietę kefirową, czy też powszechnie polecaną dietę bogatoresztkową. W zasadzie, to każdy specjalista przed poleceniem lewatywy polecić powinien próbę polegającą właśnie na zmianie diety.

Dieta bogatoresztkowa

Dieta bogatoresztkowa polega na spożywaniu artykułów o wysokim poziomie błonnika pokarmowego. Mówi się tu o wprowadzaniu do organizmu błonnika w ilości od 40 do nawet 70 gram dziennie. W czasie diety bogatoresztkowej należy skupić się na konsumpcji rzeczy takich jak: zsiadłe mleko, jogurt, chudy ser, chude mięsa, białka jajek, owoce czy też warzywa.

kefir na oczyszczenie jelitDieta kefirowa

Dieta, a właściwie kuracja kefirowa to szybki myk, który może pomóc Ci w naturalnym oczyszczeniu jelit. Trwa ona przez sześć dni i jak łatwo się domyślić polega na chwilowej zmianie diety na taką opierającą się na kefirze, ale nie wyłącznie. Wersji tej diety jest kilka, ja przedstawię Ci tę, która dla mnie jest najmniej drastyczna i najmniej wymagająca. Bo wymagania nie są moimi przyjaciółmi :D

Metodologia jest prosta: dieta trwa sześć dni, każdego dnia spożywamy od półtora do dwóch litrów kefiru (w pięciu porcjach), do kefiru dodajemy około pół kilograma owoców i warzyw.

Diety kefirowej nie należy powtarzać zbyt często, bo spożywanie samego kefiru znacząco osłabia organizm. Można ją jednak powtórzyć po około 2 miesiącach.

Lewatywa oczyszczająca jelita

Jeśli dietka oczyszczająca jelita nie pomaga, to kolejnym pomysłem na oczyszczenie naszego organizmu z kamieni kałowych jest droga najprostsza, ale i bardzo skuteczna. Polega ona na płukaniu jelit, czyli po prostu na lewatywie. Wprowadzenie wody do końcowego fragmentu jelita (mówiąc wprost - do dupy) sprawi, że twarde i przeszkadzające w wypróżnianiu złogi kałowe zmiękną, przez co zdecydowanie łatwiej będzie się im z jelita wydostać. W tym przypadku niezwykle dużą popularnością cieszą się dwie naturalne metody oczyszczania jelita grubego, pierwszą z nich jest metoda Walkera, druga natomiast Małachowa. Obie opierają się o przeprowadzenie lewatywy z ciepłej wody połączonej z 1-2 lyżkami soku z cytryny. Lewatywę robi się w pozycji tygrysa, w czasie jej trwania pojawiać mogą się bóle świadczące o przepełnieniu jelita oraz  o obecności kamieni kałowych. Nie może to jednak dziwić, prawda?

Oczyszczanie jelita grubego lewatywą z moczu

Prawda, że to brzmi odstraszająco i dziwnie? Pewnie zastanawiasz się nad tym, czy się pomyliłem lub może miałem na myśli mocznik? No bo jak można oczyścić jelito grube moczem? A no można, okazuje się bowiem, że nasz własny mocz jest idealną substancją, która doskonale sprawdza się jako środek przemywający, także regenerujący jelito grube. To właśnie nasz własny mocz potrafi zbawiennie wpłynąć na florę bakteryjną jelita, która to później świetnie się odnawia. W trakcie przeprowadzania lewatywy z moczu, dzięki jego charakterystyce, ze ścianek jelita grubego odklejają się wszelkie złogi, które następnie wraz  z moczem opuszczają organizm.

Jeśli chodzi o przeprowadzanie lewatywy oczyszczającej jelita to należy robić ją rano przed pierwszym posiłkiem lub też wieczorem, chwilę przed snem. W pierwszym tygodniu należy wprowadzać do jelita od 0,3 do 0,7 litra świeżego, rozgrzanego do temperatury pokojowej moczu. W drugim tygodniu zwiększa się tę ilość do około 1-1,5 litra, w trzecim do 1,5-2l,  natomiast w czwartym około 2 litrów.

Jeśli obawiasz się, że przeprowadzając na swoim organizmie lewatywę z moczu przedawkujesz lub zrobisz coś nie tak, to nie powinieneś się martwić, tak się bowiem składa, że nie ma możliwości przedawkowania takiej lewatywy, która również nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Podobno.

Ja Ci tej metody jednak nie polecam i sam bym jej nie zastosował. Trochę mnie zniechęca. Musiałem ją jednak opisać, skoro tyle mądrych głów twierdzi, że ma ona sens.

Inne domowe sposoby na oczyszczanie jelit

Wszyscy dobrze wiemy, że na lewatywach czy dietach świat się nie kończy. Istnieje bowiem o wiele więcej sposobów na domowe oczyszczenie jelit z toksyn. Wśród nich wymienić należy chociażby oczyszczanie sokami, jabłkami, suszonymi owocami, surowymi warzywami, czy też arbuzem. Wszystkie te pomysły i sposoby są dość proste w realizacji i nikt nie powinien mieć z nimi problemu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że często bywają one mozolne, trudne do przecierpienia i wymagające. Ale czegóż to nie zrobi się dla zdrowia?

Oczyszczanie jelit z wykorzystaniem darów natury

To jasne, że w dzisiejszym świecie coraz mniej mówi się o domowych metodach leczniczych, a coraz więcej o tych, które wspierane są różnymi suplementami czy innymi produktami medycznymi lub ziołowymi, na których ktoś trzepie kasę. Podobnie jest w temacie oczyszczania jelit. I tu popularne są różne środki, które proces ten mają usprawnić. Ja wybrałem z dnich dwa, które wydają mi się najbardziej naturalne, bo i opierają się na darach natury: pierwszy to leczniczy aloes, drugi z kolei to błonnik witalny. Prawdę mówiąc to nawet nie wiem czy można nazwać je suplementami, ale zróbmy tak na potrzebę mojego bloga, ok?

Aloes oczyszczający jelita

Aloes w temacie oczyszczania jelit i całego organizmu zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność. To dlatego w sklepach stacjonarnych czy internetowych coraz łatwiej można trafić na produkty dostarczane na rynek przez różnych producentów. Jak wszędzie, tak i w przypadku wyrobów z aloesu zestknąć można się z produktami o wyższej i o niższej jakości. Nie o tym jednak chcę napisać.

W kwestii oczyszczania jelit interesuje nas produkt, którym jest miąższ aloesowy. Z wszelkich opinii dostępnych w Internecie wynika, że osoby, które aloesowi dały szansę, są z jego działania bardzo zadowolone. Kuracja miąższem aloesowym polega na tym, że do naszej diety zaczynamy go po prostu powoli wprowadzać. Na początku wystarczy, gdy np. do herbaty dodawać będziemy sobie rano i wieczorem po jednej łyżeczce miąższu. Z czasem dojść można do pięciu łyżek stołowych w ciągu dnia. Jeśli chodzi o długość kuracji miąższem aloesowym, to jest to sprawa bardzo indywidualna i w zależności od człowieka trwać może od kilku, do nawet kilkunastu miesięcy. Jak widać jest to więc opcja dla osób u dużym stopniu cierpliwości.

Błonnik oczyszczający jelita

Jak już zdążyłeś się zorientować oczysPrawdziwy błonnik oczyszczający jelitazczanie jelit z kamieni kałowych wymaga sporego samozaparcia i niezłego trudu. W związku z tym chcę przedstwić Ci kolejne rozwiązanie tego problemu, które nie będzie wymagało od Ciebie codziennego zastanawiania się nad dietą czy też męczącego płukania jelita wodą. Rozwiązaniem tym jest przejście kuracji oczyszczającej polegającej na spożywaniu błonnika witalnego. Ten, uznawany przez wielu, za wspaniały dar natury w sposób zbawienny wpłynie na Twój organizm oczyszczając jelita domowymi sposobami, eliminując złogi kałowe, a w konsekwencji dodając Ci sił i energii!

Jeśli chodzi o błonniki witalne sprzedawane w sklepach, to jeżeli nie są to jakieś tanie trociny, wióry czy inne pozostałości z suszonych ziół, to musisz wiedzieć, że są to produkty w pełni naturalne pochodzące najczęściej z babki płesznik i babki jajowatej. Dzięki temu, że błonnik witalny jest naturalny, to doskonale i skutecznie działa na ludzki organizm, który nie traktuje go jak sztucznego intruza, dzięki czemu szybko i łatwo oczyścić można za jego sprawą swoje jelita. Naturalny błonnik witalny, po tym jak dostaje się do jelit, pęcznieje i eliminuje z nich toksyny, złogi kałowe i wszelkie inne "substancje" zatruwające Twój organizm. Mówiąc krótko po zastosowaniu błonnika będziesz miał oczyszczone jelita domowym sposobem, sporą dawkę nowej energii i wiele sił, które spożytkować będziesz mógł na realizację czynności, na które teraz nie możesz sobie pozwolić!

Pewnie zastanawiasz się nad tym, czym różnią droższe opakowania błonnika od tych tańszych, sprzedawanych chociażby na allegro. Już Ci wszystko tłumaczę. Na wielu aukcjach internetowych odnaleźć możesz nie w pełni wartościowy produkt, który nie będzie w stanie pomóc Ci w walce z problemami z jelitami. Dzieje się tak dlatego, że sprzedawcy oferujący tani błonnik sprzedają Ci tak naprawdę produkt wytwarzany metodami przemysłowymi lub mieszankę błonnika z innymi ziarnami czy zmielonymi orzechami. To oczywiste, że taki produkt nie może równać się z błonnikiem, którego czystość farmaceutyczna osiąga poziom 99.9%!

Jeśli w 100% zależy Ci na tym, aby skutecznie, bezpiecznie i zdrowo oczyścić jelita, to skorzystać powinieneś z błonnika o wyższej jakości.

Niezależnie od wybranej metody kuracji sprawy mają się tak, że osoba chcąca oczyścić swoje jelita z kamieni kałowych powinna zadbać o swoją dietę i o to, aby miała dużo ruchu, który znacząco pomaga przy każdej z nich.

Wróćmy na chwilę do zanieczyszczenia jelit...

Na koniec chciałbym jeszcze raz przekonać Cię do tego, że jelita warto oczyścić. Aby to zrobić przedstawię Ci po prostu krótką listę skutków, które wywoływane są przez zanieczyszczone jelita. Sądzę, że to najprędzej przekona Cię do tego, aby zadbać o swoje jelito, a tym samym o swoje własne zdrowie.

Skutki zanieczyszczenia jelit

Uprzedzam, że po zapoznaniu się ze szczegółowymi skutkami zanieczyszczenia jelit będziesz bardzo zdziwiony. Czytając wcześniej mojego bloga miałeś już okazję zauważyć, iż jednymi z podstawowych skutków zanieczyszcenia jelit są: ogólne zmęczenie, brak energii, częste bóle głowy, problemy z wypróżnieniem się czy też bóle brzucha. Okazuje się jednak, że wśród skutków zanieczyszczenia jelit wymienić należy również niedoskonałości skórne (pryszcze, wypryski, trądzik), nieświeży oddech, skłonność do częstych przeziębień, zapalenie spokówek, dziąseł czy zatok. Dodatkowo w efekcie zanieczyszczenia jelit u osób mających ten problem na języku pojawia się biały nalot i zwiększa się ilość odkładanego kamienia na zębach. Jak widzisz skutki, które odczuwa właściciel zanieczyszczonych jelit są przerażające i uwierz, że nie chcesz się z nimi mierzyć.

Skąd wiedzieć, że mam zanieczyszczone jelito?

czy mam zanieczyszczone jelita?Jeśli jeszcze nie jesteś w 100% pewien czy Twoje jelita są zaniczyszczone, to poniżej zamieszczam listę kilku pytań, na które powinieneś sobie odpowiedzieć. Jeśli na większość z nich odpowiesz twierdząco, to wszystko wskazuje na to, że możesz mieć problem z zanieczyszczonymi jelitami i w Twoim przypadku konieczne może okazać się oczyszczanie jelit ze złogów. Teraz na szczęście wiesz już jak oczyścić jelita, weź więc sprawy w swoje ręce i zawalcz o swoje zdrowie, bo ono jest najważniejsze!

Czy zdarza Ci się, że masz częste bóle głowy?

Czy pomimo dużej ilości snu wciąż masz ochotę na to, aby położyć się spać?

Czy masz wrażenie, że jesteś zbytnio apatyczny?

Czy ktoś zwrócił Ci uwagę lub sam zauważyłeś, że masz nieświeży oddech?

Czy zdarza się,  że na Twoim języku pojawia się nalot?

Czy masz problem z tym, aby się wypróżnić?

Czy często towarzyszą Ci wzdęcia i bóle brzucha?

Dowiedz się więcej o tym czym oczyścić jelita i organizm

Jeżeli lubisz dbać o siebie, o swoje zdrowie i jesteś świadomy tego, że w dzisiejszych czasach oczyszczanie organizmu to podstawa, to już w środę mój znajomy farmaceuta poprowadzi bezpłatny wykład on-line, na którym podzieli się swoją cenną wiedzą na temat toksyn, zanieczyszczonego organizmu, sposobami na skuteczne oczyszczanie i powie jak zyskać więcej energii w okresie jesienno-zimowym. Wszystko od strony fachowej. Na wykładzie otrzymasz masę przydatnej wiedzy medycznej przekazanej w prosty sposób, byś świadomie mógł uzyskać harmonię swojego organizmu. Wystarczy, że podasz swój adres e-mail, a ja podeślę Ci informacje odnośnie darmowego webinaru o oczyszczaniu organizmu!

Jest tylko 50 wolnych miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapisz się na webinar o oczyszczaniu organizmu

Chcę się zapisać i otrzymać na maila zaproszenie do udziału w spotkaniu:

Jeśli  jeszcze nigdy nie uczestniczyłeś w webinarach i masz obawy jak to wygląda to dodam, uprzedzając częste pytania, że nie będzie Cię widać, słychać, wystarczy siąść i posłuchać :)>

Oczyszczanie jelit - webinar online

Dziękuję Ci za lekturę, mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi wiesz już czym oczyścić jelita, a mój blog parentingowy stał się przydatny nie tylko rodzicom. Pozdrawiam i zdrówka życzę!

Zapisz się na newsletter

Zbyszek
Zbyszek
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

14 Komentarze

 1. Mariusz Mariusz pisze:

  Temat nie jest przyjemny, ale dobrze, że ktoś otwarcie o nim mówi. Trzeba ludzi uświadamiać, bo niestety każdego dnia zjadamy tyle syfu, że u każdego prędzej czy później coś takiego może się pojawić. A wtedy warto wiedzieć jak się tego pozbyć.

 2. megi megi pisze:

  znałam człowieka, który stosował na sobie lewatywę z moczu swojego, faktycznie wszystkich kamieni się pozbył, bardzo schudł, i mimo 50r. ż wszystkie zmarszczki mu zniknęły, skóra na twarzy bardzo sie wygładziła…

 3. Jurek Jurek pisze:

  Ja mam bardzo łatwy i sprawdzony sposób, złogi schodzą pięknie. Trzeba cytrynę przekroić na pół wieczorem. Jedną połówkę wycisnąć do 3/4 szklanki wody i zostawić na noc pod przykryciem w temp. pokojowej. Rano na czczo wypić.
  Ważne jest aby ta mieszanka odstała co najmniej 6-8 godzin. Koniecznie wypić ją na czczo. Tanio i skutecznie, można stosować codziennie. Pozdrawiam 🙂

 4. Tommy Tommy pisze:

  Czy możesz polecić jaki błonnik witalny jest najlepszy?
  I gdzie go można kupić? W aptekach jest masa preparatów ale obawiam się ze są to preparaty w dużej mierze przetworzone i nie spełniają kryteriów o których piszesz. Czy możesz zamieścić jakieś linki lub choćby zdjęcia blonnikow o najwyższej jakości?

  • Zbyszek Zbyszek pisze:

   Szukaj sklepów ekologicznych. A nawet w aptece kupisz coś lepszego, niż na allegro, gdzie błonnik sprzedają za pół darmo. Konkretnego sklepu nie polecę, niestety 😉

 5. Tommy Tommy pisze:

  Jak długo trzeba przyjmować błonnik witalny aby uzyskać rezultat pozbycia się złogów?
  Kilka dni, tygodni, miesiecy?
  Po czym można poznać ze pozbylisny się w 100% kamieni kalowych?

 6. Eli Eli pisze:

  Dziékuje za bloga i.za tak.ciekawe wpisy!! Ja botykam sié z ptoblemami jelitowymi już od bardzo dawna. Dziwi mnie to ogromnie ponieważ mam dopiero 22 lata, aktywny ttyb życia a moja dieta bazuje na warzywach i owocach., nie jadam miésa i slodyczy. po badaniach powiedziano mi ze mam jelita poskrécane a ich praca jest porównywalna do osoby majácej 80 lat! Tersz mam ptoblemy hormonalne wiec to też może mieć wpływ. Stosowałam błonnik witalny, warto bo skuteczny i tani 🙂 niestety działał na poczátku a teraz nic. Muszé wypróbować metody oczyszczania o których Pan pisał. Dziekuje za takie wpisy miło sié czytało pomimo tematu 😉 Pozdrawiam!

 7. cziken cziken pisze:

  Fajny wpis i pomocny, ale suplementacji nikt nie sprawdzi, opinie w internecie ustawione, żadnej realnej opinii tylko magiczne cuda jakie czynią i wiemy, że to jedną firma odpowiada za te wszystkie tabletki i w sumie po ich różnorodności i sile dosyć opłacalnego marketingu w internecie ciężko im niestety zaufać. Blog fajny chociaż to drugi wpis jaki czytam ale nie polecaj ludziom rzeczy, których nie przetestowałeś, a jedynie masz procent. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

 8. kuropira kuropira pisze:

  Co trzy tygodnie – może to trwać i pół roku – przez trzy dni , rano , na czczo , sypię do ciepłej wody pełniutką łyżeczkę gorzkiej soli ( Epson Salt ) , czekam aż się rozpuści i wypijam. Najlepiej , jak są to dni wolne od pracy. Aż dziw bierze co z człowieka wychodzi. Polecam . Pozdrawiam.

 9. MargaretM MargaretM pisze:

  Super wpis.Dzięki niemu dowiedziałam się, że mam właśnie taką dolegliwość. Od jutra zaczynam kurację blonnikowa, zmienię dietę i okaże się jakie będą efekty! 🙂

 10. prawdziwy prawdziwy pisze:

  warzywami tłuszczem się najlepiej oczyszcza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz darmowego e-booka

Test na sprawdzenie czy Twoje jelita potrzebują oczyszczenia

Odbierz darmowego ebooka z testem, który pozwoli sprawdzić czy Twoje jelita są zanieczyszczone. Jako BONUS otrzymasz poradę jak w 7 krokach oczyścić swój organizm
Trzymam kciuki za Twoje oczyszczanie!
POBIERZ E-BOOKA!

WIESZ, ŻE JESTEŚ TU JUŻ OD PONAD 240 SEKUND?
ODWIEDZISZ MNIE TEŻ NA FB?
ZAPRASZAM!

x

AKUKU!

Chcesz dowiedzieć się jak oczyścić organizm, jak odzyskać energię życiową i jak wrócić do najlepszej formy? Zapisz się na darmowy webinar i poszerz swoją wiedzę o zdrowiu. Wypełnij formularz, a mój znajomy farmaceuta skontaktuje się z Tobą i podeśle Ci zaproszenie na webinar, który odmieni Twoje życie. Na lepsze i zdrowsze.

Chcę się zapisać i otrzymać na maila zaproszenie do udziału w spotkaniu:

Dołącz do mnie na Facebooku!

MlodyTata.pl - męski blog parentingowy