Pixel Facebook
Paralaksa tła

Jak oczyścić jelita z kamieni kałowych?


Wymiary pościeli - kołder dla dzieci
Wymiary pościeli – kołder dla dzieci
18 maja 2016
Pies mnie hartuje, czyli nieprzespana noc, która nie zepsuła mi dnia
Pies mnie hartuje, czyli nieprzespana noc, która nie zepsuła mi dnia
22 maja 2016
 

Jakiś czas temu popełniłem artykuł, którym mogłem wywołać w Tobie mocne obrzydzenie. Pisałem bowiem o kamieniach kałowych. Chciałem Ci po prostu uzmysłowić jak ogromnym są one problemem i z jak wielkimi nieprzyjemnościami wiąże się ich występowanie w Twoim organizmie. Dziś przedstawiam kolejny artykuł związany z tą tematyką chcąc pomóc tym osobom, które mają obawy lub przekonanie, że w ich jelitach zalegają kamienie kałowe. Jeśli do nich należysz, to zabieraj się do dalszej lektury, bo przed Tobą dawka bardzo przydatnej wiedzy!

Jedną z niewielu dobrych wiadomości dla osób zmagających się z kamieniami kałowymi jest to, że można się ich zwyczajnie pozbyć. Aby tak się stało trzeba stosować się do zalecanych przepisów, mieć sporo samozaparcia, dobrych chęci i cierpliwości. Z oczyszczaniem jelita jest bowiem jak jak i z jego "zanieczyszczaniem" - nic nie dzieje się od razu i trzeba nad tym chwilkę popracować. Nie przedłużam jednak, lecz przechodzę już do wymienienia sposobów na to jak oczyścić jelita z kamieni kałowych. Przygotuj się na długą i przydatną lekturę, z której poznasz i suplementy oczyszczające organizm i diety wspomagające jego oczyszczenie, a także inne metody, które zastosować możesz w domu.

Oczyszczanie jelit z kameni kałowych

Prawda, że chcesz się tego pozbyć?

Suplementy oczyszczające jelita i organizm

Zacznę możne od suplementacji, bo w dzisiejszych czasach jest ona najpopularniejsza. Mało kto ma bowiem czas na to, aby w oczyszczaniem organizmu męczyć się bez dodatkowego wsparcia. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które nazywane przez sprzedawców są prawdziwymi rewolucyjnymi cudami sprawiającymi, że organizm oczyścić można w mgnieniu oka. Ja chciałem wymienić dla Ciebie kilka z nich, abyś mniej więcej wiedział jak i czym poprzez suplementację oczyścić organizm.

Untoxin na oczyszczenie organizmu

UNTOXIN

Untoxin to preparat, który powoli zdobywa serca coraz większej ilości konsumentów. A to dlatego, że znakomicie wpływa on nie tylko na proces oczyszczania jelit, ale też całego ciała.

Dzięki bogatemu (i naturalnemu) składowi tabletki te pomagają w całkowitej eliminacji toksyn znajdujących się  w naszym organizmie. W efekcie organizm, jak i my, odczuwa ulgą, zaczyna sprawniej funkcjonować, a nam przybywa sił do życia. A nie ukrywajmy, to bardzo przydatne :P

Dowiedz się więcej

zielona kawa na oczyszczenie organizmu

GREEN COFFEE PLUS

Zielona kawa. Któż o niej nie słyszał. Okazuje się, że to nie tylko doskonały środek wspomagający odchudzanie. Jego właściwości pozwalają na przeprowadzenie skutecznej terapii oczyszczającej organizm.

Zielona kawa świetnie wpływa na nasz organizm pomagając uregulować jego pracę, świetnie działa na układ pokarmowy, a co najważniejsze dla Ciebie szybko i skutecznie eliminuje z organizmu toksyny.

Warto spróbować.

Dowiedz się więcej

Jagody Acai na oczyszczenie organizmu

ACAIBERRY 900

Jesteśmy jagódki, czarne jagódki, mieszkamy w lesie zielonym ;-). Tak można powiedzieć też o jagodach acai, na bazie których powstał kolejny suplement diety wspomagający oczyszczanie organizmu i jelit.

Jagody Acai, podobnie jak i zielona kawa, szczególną uwagę przykuwają wśród osób myślących o odchudzaniu się. Nie należy jednak zapominać o tym, że działają one świetnie w ramach terapii, której celem jest detokykacja organizmu.

Decydując się na użycie tego suplementu można więc liczyć na oczyszczenie organizmu, co z kolei przełoży się nie tylko na piękniejszą skórę, ale też na większą energię życiową i odporność.

Dowiedz się więcej

Dieta na oczyszczenie jelit

Skoro w naszych jelitach kamienie pojawiają się między innymi na skutek złej diety, to pewnie sądzisz, że i dietą można z nimi walczyć. Zgadza się, istnieje wiele diet, które pomagają nam w oczyszczeniu jelit nie tylko ze złogów kałowych, ale też z toksyn. Wśród tych, które są najpopularniejsze wymienić należy chociażby polecaną przez Tombaka dietę kefirową, czy też powszechnie polecaną dietę bogatoresztkową. W zasadzie, to każdy specjalista przed poleceniem lewatywy polecić powinien próbę polegającą właśnie na zmianie diety.

Dieta bogatoresztkowa

Dieta bogatoresztkowa polega na spożywaniu artykułów o wysokim poziomie błonnika pokarmowego. Mówi się tu o wprowadzaniu do organizmu błonnika w ilości od 40 do nawet 70 gram dziennie. W czasie diety bogatoresztkowej należy skupić się na konsumpcji rzeczy takich jak: zsiadłe mleko, jogurt, chudy ser, chude mięsa, białka jajek, owoce czy też warzywa.

kefir na oczyszczenie jelitDieta kefirowa

Dieta, a właściwie kuracja kefirowa to szybki myk, który może pomóc Ci w oczyszczeniu jelit. Trwa ona przez sześć dni i jak łatwo się domyślić polega na chwilowej zmianie diety na taką opierającą się na kefirze, ale nie wyłącznie. Wersji tej diety jest kilka, ja przedstawię Ci tę, która dla mnie jest najmniej drastyczna i najmniej wymagająca. Bo wymagania nie są moimi przyjaciółmi :D

Metodologia jest prosta: dieta trwa sześć dni, każdego dnia spożywamy od półtora do dwóch litrów kefiru (w pięciu porcjach), do kefiru dodajemy około pół kilograma owoców i warzyw.

Diety kefirowej nie należy powtarzać zbyt często, bo spożywanie samego kefiru znacząco osłabia organizm. Można ją jednak powtórzyć po około 2 miesiącach.

Lewatywa oczyszczająca jelita

Jeśli dietka oczyszczająca jelita nie pomaga, to kolejnym pomysłem na oczyszczenie naszego organizmu z kamieni kałowych jest droga najprostsza, ale i bardzo skuteczna. Polega ona na płukaniu jelit, czyli po prostu na lewatywie. Wprowadzenie wody do końcowego fragmentu jelita (mówiąc wprost - do dupy) sprawi, że twarde i przeszkadzające w wypróżnianiu złogi kałowe zmiękną, przez co zdecydowanie łatwiej będzie się im z jelita wydostać. W tym przypadku niezwykle dużą popularnością cieszą się dwie metody oczyszczania jelita, pierwszą z nich jest metoda Walkera, druga natomiast Małachowa. Obie opierają się o przeprowadzenie lewatywy z ciepłej wody połączonej z 1-2 lyżkami soku z cytryny. Lewatywę robi się w pozycji tygrysa, w czasie jej trwania pojawiać mogą się bóle świadczące o przepełnieniu jelita oraz  o obecności kamieni kałowych. Nie może to jednak dziwić, prawda?

Oczyszczanie jelita grubego lewatywą z moczu

Prawda, że to brzmi odstraszająco i dziwnie? Pewnie zastanawiasz się nad tym, czy się pomyliłem lub może miałem na myśli mocznik? No bo jak można oczyścić jelita moczem? A no można, okazuje się bowiem, że nasz własny mocz jest idealną substancją, która doskonale sprawdza się jako środek przemywający, także regenerujący jelito grube. To właśnie nasz własny mocz potrafi zbawiennie wpłynąć na florę bakteryjną jelita, która to później świetnie się odnawia. W trakcie przeprowadzania lewatywy z moczu, dzięki jego charakterystyce, ze ścianek jelita grubego odklejają się wszelkie złogi, które następnie wraz  z moczem opuszczają organizm.

Jeśli chodzi o przeprowadzanie lewatywy oczyszczającej jelita to należy robić ją rano przed pierwszym posiłkiem lub też wieczorem, chwilę przed snem. W pierwszym tygodniu należy wprowadzać do jelita od 0,3 do 0,7 litra świeżego, rozgrzanego do temperatury pokojowej moczu. W drugim tygodniu zwiększa się tę ilość do około 1-1,5 litra, w trzecim do 1,5-2l,  natomiast w czwartym około 2 litrów.

Jeśli obawiasz się, że przeprowadzając na swoim organizmie lewatywę z moczu przedawkujesz lub zrobisz coś nie tak, to nie powinieneś się martwić, tak się bowiem składa, że nie ma możliwości przedawkowania takiej lewatywy, która również nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Podobno.

Ja Ci tej metody jednak nie polecam i sam bym jej nie zastosował. Trochę mnie zniechęca. Musiałem ją jednak opisać, skoro tyle mądrych głów twierdzi, że ma ona sens.

Inne domowe sposoby na oczyszczanie jelit

Wszyscy dobrze wiemy, że na lewatywach czy dietach świat się nie kończy. Istnieje bowiem o wiele więcej sposobów na domowe oczyszczenie jelit z toksyn. Wśród nich wymienić należy chociażby oczyszczanie sokami, jabłkami, suszonymi owocami, surowymi warzywami, czy też arbuzem. Wszystkie te pomysły i sposoby są dość proste w realizacji i nikt nie powinien mieć z nimi problemu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że często bywają one mozolne, trudne do przecierpienia i wymagające. Ale czegóż to nie zrobi się dla zdrowia?

Oczyszczanie jelit z wykorzystaniem darów natury

To jasne, że w dzisiejszym świecie coraz mniej mówi się o domowych metodach leczniczych, a coraz więcej o tych, które wspierane są różnymi suplementami czy innymi produktami medycznymi lub ziołowymi, na których ktoś trzepie kasę. Podobnie jest w temacie oczyszczania jelit. I tu popularne są różne środki, które proces ten mają usprawnić. Ja wybrałem z dnich dwa, które wydają mi się najbardziej naturalne, bo i opierają się na darach natury: pierwszy to leczniczy aloes, drugi z kolei to błonnik witalny. Prawdę mówiąc to nawet nie wiem czy można nazwać je suplementami, ale zróbmy tak na potrzebę mojego bloga, ok?

Aloes oczyszczający jelita

Aloes w temacie oczyszczania jelit i całego organizmu zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność. To dlatego w sklepach stacjonarnych czy internetowych coraz łatwiej można trafić na produkty dostarczane na rynek przez różnych producentów. Jak wszędzie, tak i w przypadku wyrobów z aloesu zestknąć można się z produktami o wyższej i o niższej jakości. Nie o tym jednak chcę napisać.

W kwestii oczyszczania jelit interesuje nas produkt, którym jest miąższ aloesowy. Z wszelkich opinii dostępnych w Internecie wynika, że osoby, które aloesowi dały szansę, są z jego działania bardzo zadowolone. Kuracja miąższem aloesowym polega na tym, że do naszej diety zaczynamy go po prostu powoli wprowadzać. Na początku wystarczy, gdy np. do herbaty dodawać będziemy sobie rano i wieczorem po jednej łyżeczce miąższu. Z czasem dojść można do pięciu łyżek stołowych w ciągu dnia. Jeśli chodzi o długość kuracji miąższem aloesowym, to jest to sprawa bardzo indywidualna i w zależności od człowieka trwać może od kilku, do nawet kilkunastu miesięcy. Jak widać jest to więc opcja dla osób u dużym stopniu cierpliwości.

Błonnik oczyszczający jelita

Jak już zdążyłeś się zorientować oczysPrawdziwy błonnik oczyszczający jelitazczanie jelit z kamieni kałowych wymaga sporego samozaparcia i niezłego trudu. W związku z tym chcę przedstwić Ci kolejne rozwiązanie tego problemu, które nie będzie wymagało od Ciebie codziennego zastanawiania się nad dietą czy też męczącego płukania jelita wodą. Rozwiązaniem tym jest przejście kuracji oczyszczającej polegającej na spożywaniu błonnika witalnego. Ten, uznawany przez wielu, za wspaniały dar natury w sposób zbawienny wpłynie na Twój organizm oczyszczając jelita, eliminując złogi kałowe, a w konsekwencji dodając Ci sił i energii!

Jeśli chodzi o błonniki witalne sprzedawane w sklepach, to jeżeli nie są to jakieś tanie trociny, wióry czy inne pozostałości z suszonych ziół, to musisz wiedzieć, że są to produkty w pełni naturalne pochodzące najczęściej z babki płesznik i babki jajowatej. Dzięki temu, że błonnik witalny jest naturalny, to doskonale i skutecznie działa na ludzki organizm, który nie traktuje go jak sztucznego intruza, dzięki czemu szybko i łatwo oczyścić można za jego sprawą swoje jelita. Naturalny błonnik witalny, po tym jak dostaje się do jelit, pęcznieje i eliminuje z nich toksyny, złogi kałowe i wszelkie inne "substancje" zatruwające Twój organizm. Mówiąc krótko po zastosowaniu błonnika będziesz miał oczyszczone jelita, sporą dawkę nowej energii i wiele sił, które spożytkować będziesz mógł na realizację czynności, na które teraz nie możesz sobie pozwolić!

Pewnie zastanawiasz się nad tym, czym różnią droższe opakowania błonnika od tych tańszych, sprzedawanych chociażby na allegro. Już Ci wszystko tłumaczę. Na wielu aukcjach internetowych odnaleźć możesz nie w pełni wartościowy produkt, który nie będzie w stanie pomóc Ci w walce z problemami z jelitami. Dzieje się tak dlatego, że sprzedawcy oferujący tani błonnik sprzedają Ci tak naprawdę produkt wytwarzany metodami przemysłowymi lub mieszankę błonnika z innymi ziarnami czy zmielonymi orzechami. To oczywiste, że taki produkt nie może równać się z błonnikiem, którego czystość farmaceutyczna osiąga poziom 99.9%!

Jeśli w 100% zależy Ci na tym, aby skutecznie, bezpiecznie i zdrowo oczyścić jelita, to skorzystać powinieneś z błonnika o wyższej jakości.

Niezależnie od wybranej metody kuracji sprawy mają się tak, że osoba chcąca oczyścić swoje jelita z kamieni kałowych powinna zadbać o swoją dietę i o to, aby miała dużo ruchu, który znacząco pomaga przy każdej z nich.

Wróćmy na chwilę do zanieczyszczenia jelit...

Na koniec chciałbym jeszcze raz przekonać Cię do tego, że jelita warto oczyścić. Aby to zrobić przedstawię Ci po prostu krótką listę skutków, które wywoływane są przez zanieczyszczone jelita. Sądzę, że to najprędzej przekona Cię do tego, aby zadbać o swoje jelito, a tym samym o swoje własne zdrowie.

Skutki zanieczyszczenia jelit

Uprzedzam, że po zapoznaniu się ze szczegółowymi skutkami zanieczyszczenia jelit będziesz bardzo zdziwiony. Czytając wcześniej mojego bloga miałeś już okazję zauważyć, iż jednymi z podstawowych skutków zanieczyszcenia jelit są: ogólne zmęczenie, brak energii, częste bóle głowy, problemy z wypróżnieniem się czy też bóle brzucha. Okazuje się jednak, że wśród skutków zanieczyszczenia jelit wymienić należy również niedoskonałości skórne (pryszcze, wypryski, trądzik), nieświeży oddech, skłonność do częstych przeziębień, zapalenie spokówek, dziąseł czy zatok. Dodatkowo w efekcie zanieczyszczenia jelit u osób mających ten problem na języku pojawia się biały nalot i zwiększa się ilość odkładanego kamienia na zębach. Jak widzisz skutki, które odczuwa właściciel zanieczyszczonych jelit są przerażające i uwierz, że nie chcesz się z nimi mierzyć.

Skąd wiedzieć, że mam zanieczyszczone jelito?

czy mam zanieczyszczone jelita?Jeśli jeszcze nie jesteś w 100% pewien czy Twoje jelita są zaniczyszczone, to poniżej zamieszczam listę kilku pytań, na które powinieneś sobie odpowiedzieć. Jeśli na większość z nich odpowiesz twierdząco, to wszystko wskazuje na to, że możesz mieć problem z zanieczyszczonymi jelitami. Teraz na szczęście wiesz już jak oczyścić jelita, weź więc sprawy w swoje ręce i zawalcz o swoje zdrowie, bo ono jest najważniejsze!

Czy zdarza Ci się, że masz częste bóle głowy?

Czy pomimo dużej ilości snu wciąż masz ochotę na to, aby położyć się spać?

Czy masz wrażenie, że jesteś zbytnio apatyczny?

Czy ktoś zwrócił Ci uwagę lub sam zauważyłeś, że masz nieświeży oddech?

Czy zdarza się,  że na Twoim języku pojawia się nalot?

Czy masz problem z tym, aby się wypróżnić?

Czy często towarzyszą Ci wzdęcia i bóle brzucha?

Zapisz się na newsletter

Zbyszek
Zbyszek
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

8 Komentarze

 1. Mariusz pisze:

  Temat nie jest przyjemny, ale dobrze, że ktoś otwarcie o nim mówi. Trzeba ludzi uświadamiać, bo niestety każdego dnia zjadamy tyle syfu, że u każdego prędzej czy później coś takiego może się pojawić. A wtedy warto wiedzieć jak się tego pozbyć.

 2. megi pisze:

  znałam człowieka, który stosował na sobie lewatywę z moczu swojego, faktycznie wszystkich kamieni się pozbył, bardzo schudł, i mimo 50r. ż wszystkie zmarszczki mu zniknęły, skóra na twarzy bardzo sie wygładziła…

 3. Jurek pisze:

  Ja mam bardzo łatwy i sprawdzony sposób, złogi schodzą pięknie. Trzeba cytrynę przekroić na pół wieczorem. Jedną połówkę wycisnąć do 3/4 szklanki wody i zostawić na noc pod przykryciem w temp. pokojowej. Rano na czczo wypić.
  Ważne jest aby ta mieszanka odstała co najmniej 6-8 godzin. Koniecznie wypić ją na czczo. Tanio i skutecznie, można stosować codziennie. Pozdrawiam 🙂

 4. Tommy pisze:

  Czy możesz polecić jaki błonnik witalny jest najlepszy?
  I gdzie go można kupić? W aptekach jest masa preparatów ale obawiam się ze są to preparaty w dużej mierze przetworzone i nie spełniają kryteriów o których piszesz. Czy możesz zamieścić jakieś linki lub choćby zdjęcia blonnikow o najwyższej jakości?

  • Zbyszek pisze:

   Szukaj sklepów ekologicznych. A nawet w aptece kupisz coś lepszego, niż na allegro, gdzie błonnik sprzedają za pół darmo. Konkretnego sklepu nie polecę, niestety 😉

 5. Tommy pisze:

  Jak długo trzeba przyjmować błonnik witalny aby uzyskać rezultat pozbycia się złogów?
  Kilka dni, tygodni, miesiecy?
  Po czym można poznać ze pozbylisny się w 100% kamieni kalowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do mnie na Facebooku!