Czy w tym kraju pogoda nie może być NORMALNA?

Kurcze no muszę się pożalić. Ja wiem, że takie zrzędzenie dla Polaka jest typowe. Albo mu za gorąco, albo za zimno, albo za mokro. Ale kurde blade, ostatnio pogoda robi sobie takie jaja, że nie da się tego wytrzymać.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie, w Tarnowskich Górach, dawno nie było już normalnej pogody. Czyli powiedzmy jasno, przyjemnie, słonecznie, ale z temperaturą koło 25 stopni. Tutaj ciągle są jakieś anomalia, typu:

  • gwałtowne ocieplenia
  • gwałtowne ochłodzenia
  • burze, wichury, pioruny, grzmoty
  • 40 stopni
  • 18 stopni

Człowiekowi robi się po prostu źle. Ok, gdyby przez 12 miesięcy w roku było u nas 40 stopni, to pewnie bym się do tego przyzwyczaił. Ty pewnie też. Ale tutaj nie mamy szans na to, aby do tego przywyknąć, bo po kilku dniach upałów następuje zjazd temperatury. I to od razu o 20 stopni, bo po co zrobić to na spokojnie.

I podobnie jest w drugą stronę. Kilka dni szaro burych, smutnych, deszczowych i chłodny. Wstajesz następnego ranka, a tu buch, piekło, upał, gorąc. Trochę przesadzam, bo wszystko to pojawia się troszkę później, niż od samego rana, ale wiesz o co mi chodzi.

Człowiek idzie wieczorem na spacer z psem w ukropie, kładzie się spać martwiąc tym, że się rozpłynie, po czym wstaje, wychodzi w krótkich spodenkach na spacer z tym samym psem, a na dworze szaro i 13 stopni. Zimno!

Wkurza to mnie. Rozregulowuje to mnie, starego konia. Jak bardzo negatywnie wpływać musi to zatem na małe dziecko, które nie wie co się dzieje i dlaczego raz jest mu tak gorąco, a raz chłodno? Jestem przekonany, że takie gwałtowne zmiany pogody mają negatywny wpływ na organizm małego dziecka.

Chciałbym zatem, aby ta pogoda dała nam jakąś stabilizację. Jakąkolwiek. A najlepiej przy temperaturze w okolicach 25 stopni, przy małym zachmurzeniu. Bo to odpowiada mi najbardziej 😉

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać 😉
Zbyszek
Zbyszek

Cześć
Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj – nie spamuj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze z Facebooka

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać ;-)
close-link
Zerknij na ten tekst

Nie mogę zajść w ciążę!

Sprawdź co zrobić z tym fantem!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
close-link
HEJO!
Już wychodzisz? Mam nadzieję, że udało Ci się mnie polubić. Zrobisz to też na Facebooku? Jeśli już lubisz mój FP, to bardzo dziękuję!
close-link
Wspaniale byłoby mieć Cię wśród obserwujących, dołączysz?
Spodobało Ci się?
Mam nadzieję, że tak. Będzie mi niezwykle miło, jeśli polubisz mój Fanpage. Dzięki!
Miłego dnia
close-link

Ta strona używa plików cookies Więcej

Ta strona używa plików cookies korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij