Pierwsze badania prenatalne, jest dobrze :-)

Dziś mieliśmy okazję odwiedzić Katowice i klinikę Gyncentrum, w której na koszt naszego pięknego Państwa przeprowadzono nam badania prenatalne. Powiem Wam, że doznania kosmiczne, głównie dlatego, że ta mała osóbka znajdująca się w ciele mojej żony wygląda jak kosmita 😉

W trakcie badań lekarz (z tego co pamiętam nie doktor) skorzystał ze swojej superanckiej wiedzy i wypasionego sprzętu, aby z bliska pokazać nam maleństwo. Maleństwo, które wierciło się jak wściekłe, odwracało tyłem lub bokiem i za nic w świecie nie chciało pokazać swojego krocza, aby stwierdzić jaka jest jego/jej płeć. Nie to jednak w badaniach prenatalnych jest najważniejsze.

Badania prenatalne robi się bowiem po to, aby w jak największym stopniu wykluczyć możliwe choroby genetyczne. Specjalista bada każdą kolejną część ciała dziecka, a nawet jego organy, aby stwierdzić czy którykolwiek z parametrów sygnalizuje, że może wystąpić podejrzenie np. zespołu Downa.

U nas na całe szczęście takich podejrzeń nie ma. Będziemy czekać jeszcze na wyniki badania krwi, ale jesteśmy przekonani, że będą dla nas pozytywne.

Jeśli zastanawiacie się czy warto zrobić badania prenatalne, to odpowiem jednym słowem: tak. Na dzień dzisiejszy nie widzę innej opcji. Przecież ewentualne wcześniejsze wykrycie choroby może pomóc w jej leczeniu lub po prostu w przygotowaniu się na życie z chorym dzieckiem, które potrzebuje wyjątkowej troski.

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać 😉
Zbyszek
Zbyszek
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze z Facebooka

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać ;-)
close-link
Zerknij na ten tekst

Nie mogę zajść w ciążę!

Sprawdź co zrobić z tym fantem!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
close-link
HEJO!
Troszkę już tu jesteś, mam nadzieję, że udało Ci się mnie polubić. Zrobisz to też na Facebooku? Jeśli już lubisz mój FP, to bardzo dziękuję!
close-link
Wspaniale byłoby mieć Cię wśród obserwujących, dołączysz?
Spodobało Ci się?
Mam nadzieję, że tak. Będzie mi niezwykle miło, jeśli polubisz mój Fanpage. Dzięki!
Miłego dnia
close-link

Ta strona używa plików cookies Więcej

Ta strona używa plików cookies korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij