Paralaksa tła

Czy małżeństwo to więzienie?

Do przeczytania dzisiejszego wpisu zachęcam każdego. Zaznaczam jednak, że w głównej mierze skierowany jest on do osób, które zastanawiają się nad tym czy wziąć ślub, w obawie, że zmieni to ich życie czyniąc z niego prawdziwe więzienie.

Nie ma się co oszukiwać. Po ślubie wszystko się zmienia. Przynajmniej w zdecydowanej większości małżeństw.

Facet, który przed ślubem lubił w każdy piątek zabierać kumpli do baru i uderzać na nocne hulanki po ślubie może o tym zapomnieć. Kobieta, która sobotnie noce spędzała na dyskotekach będąc królową parkietu też przepada.

Facet, który praktycznie nigdy nie był pewien, czy akurat dziś wróci na noc do domu po ślubie codziennie śpi w tym samym łóżku – w tej samej celi. Kobieta, która kiedyś lubiła spontaniczne wypady w góry (bez informowania o tym kogokolwiek) po ślubie musi zacząć spowiadać się ze swoich planów.

Mało tego, jest wiele małżeństw, w których ani jedna połówka nie pozwala sobie na samodzielne wyjścia do: baru, teatru, kina, sklepu czy nawet Kościoła. Serio, więzienie.

Ale są też inne zmiany

Po ślubie pod ręką zawsze masz kogoś, kto może Ci pomóc. Kogoś, kto po wspólnej imprezie będzie pomagał Ci w leczeniu kaca. Kogoś, kto poda Ci obiad, gdy zmęczony czy zmęczona wrócisz po pracy do domu. Kogoś, kto pobiegnie do apteki, gdy rozboli Cię gardło. Kogoś, z kim możesz konie kraść. Kogoś, kogo możesz przytulić, gdy Ci źle. Kogoś, kogo możesz zrąbać, gdy jesteś wkurzona/y, a ten ktoś po chwili poda Ci piwo. Kogoś, kto uczyni z Ciebie domową królową, a z Was dyskotekową królewską parę.

Kogoś, z kim możesz stworzyć nowe życie i dać mu wspaniałą rodzinę.

Małżeństwo to już nie ja, ale my. To nie Ty, ale Wy. Małżeństwo to bardzo często przedkładanie czyjegoś dobra i czyjejś przyjemność nad własne. To tworzenie drużyny, która razem zdobyć może cały świat, pokonać każdą przeciwność losu i każdego szkodnika. Niewątpliwie, małżeństwo ma pewne cechy, które przypominają więzienie. I może sam tak bym je nazwał. Dodając jednak, że jest najwspanialszym więzieniem, do którego można trafić.

I tego Ci życzę.

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać 😉
Zbyszek
Zbyszek
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze z Facebooka

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać ;-)
close-link
Zerknij na ten tekst

Nie mogę zajść w ciążę!

Sprawdź co zrobić z tym fantem!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
close-link
HEJO!
Troszkę już tu jesteś, mam nadzieję, że udało Ci się mnie polubić. Zrobisz to też na Facebooku? Jeśli już lubisz mój FP, to bardzo dziękuję!
close-link
Wspaniale byłoby mieć Cię wśród obserwujących, dołączysz?
Spodobało Ci się?
Mam nadzieję, że tak. Będzie mi niezwykle miło, jeśli polubisz mój Fanpage. Dzięki!
Miłego dnia
close-link

Ta strona używa plików cookies Więcej

Ta strona używa plików cookies korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij