Pierwsze badania prenatalne, jest dobrze :-)

Pierwsze badania prenatalne, jest dobrze :-)

Dziś mieliśmy okazję odwiedzić Katowice i klinikę Gyncentrum, w której na koszt naszego pięknego Państwa przeprowadzono nam badania prenatalne. Powiem Wam, że doznania kosmiczne, głównie dlatego, że ta mała osóbka znajdująca się w ciele mojej żony wygląda jak kosmita 😉

W trakcie badań lekarz (z tego co pamiętam nie doktor) skorzystał ze swojej superanckiej wiedzy i wypasionego sprzętu, aby z bliska pokazać nam maleństwo. Maleństwo, które wierciło się jak wściekłe, odwracało tyłem lub bokiem i za nic w świecie nie chciało pokazać swojego krocza, aby stwierdzić jaka jest jego/jej płeć. Nie to jednak w badaniach prenatalnych jest najważniejsze.

  Będę miał synka! Jednak jest siusiak!

Badania prenatalne robi się bowiem po to, aby w jak największym stopniu wykluczyć możliwe choroby genetyczne. Specjalista bada każdą kolejną część ciała dziecka, a nawet jego organy, aby stwierdzić czy którykolwiek z parametrów sygnalizuje, że może wystąpić podejrzenie np. zespołu Downa.

U nas na całe szczęście takich podejrzeń nie ma. Będziemy czekać jeszcze na wyniki badania krwi, ale jesteśmy przekonani, że będą dla nas pozytywne.

  Z babcią w kolejce do pediatry. Czyli zmieniamy przychodnię

Jeśli zastanawiacie się czy warto zrobić badania prenatalne, to odpowiem jednym słowem: tak. Na dzień dzisiejszy nie widzę innej opcji. Przecież ewentualne wcześniejsze wykrycie choroby może pomóc w jej leczeniu lub po prostu w przygotowaniu się na życie z chorym dzieckiem, które potrzebuje wyjątkowej troski.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *