Jak Wasze dzieci przechodzą zmianę czasu?

Jak Wasze dzieci przechodzą zmianę czasu?

Dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że wśród moich czytelników wiele jest osób, które mają dzieci starsze, niż moje. Oni mieli już niejednokrotnie okazję przechodzić wraz z dziećmi zmianę czasu. W naszym przypadku w nocy z sobotę na niedzielę czas naszej trójki zmienialiśmy po raz pierwszy. I Andrzejek jeszcze się po tym nie otrząsnął 😛

Mnie się wydawało, że ta zmiana czasu nie będzie jakoś bardzo inwazyjna. Założyłem, że po prostu w niedzielę wstaniemy o dość wczesnej porze, rano będzie więcej czasu na ogarnięcie się, a wieczorem po prostu przetrzymamy Andrzejka dłużej i niczego nie zauważy.

  Mamy problem. Welwet jest bardzo zazdrosny o Andrzejka

Nie ma tak łatwo.

Dziś słyszałem, że dorosły człowiek potrzebuje nawet kilku dni na to, aby oswoić się ze zmianą czasu letniego na zimowy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że czas ten potrzebny jest również dziecku. W końcu taki mały człowieczek ledwo zaczął ogarniać kiedy jest dzień, a kiedy noc. Ledwo zaczął przyzwyczajać się, że codziennie o 19 kładą go na stole, wyczesują główkę, kąpią, dają jeść i kładą spać, a to nagle BUM, taka zmiana. Dziecko, nawet niemowlak, musi to odczuwać.

  Apel do tatusiów, w imieniu ich dzieci

Jakiś czasu temu w czasie rozmowy z moją babcią mówiłem jej, że zastanawiam się nad tym jak synek zareaguje na zmianę czasu. Babcia mówiła, że najlepiej będzie przesunąć mu te wszystkie rytuały stopniowo, np. codziennie o 15 minut. My zrobiliśmy inaczej, bo przesunęliśmy andrzejkowy dzień od razu o całą godzinę.

Lekko nie było, bo wieczorem Andrzej był już bardzo marudny i bardzo zmęczony, ale jakoś dał radę. Nasze zdziwienie jednak było dość spore na ranem, kiedy to synek obudził się tak, jakby zapomniał przestawić swojego zegarka.

  Ze zdrowiem zawirowania. U żony!

Żona będzie niewyspana ;-). Ciekaw jestem po ilu dniach zegar Andrzeja zsynchronizuje się z tym na naszej ścianie. Będę to uważnie obserwował.

Tak samo jak Wasze komentarze na Facebooku i tutaj, bo mam do Was pytanie: jak Wasze dzieci przechodzą zmianę czasu? Mieliście z tym problemem, czy zmiana została np. kompletnie niezauważona?

1 thought on “Jak Wasze dzieci przechodzą zmianę czasu?”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *