Paralaksa tła

Co robi specjalista SEO/SEM?

Na moim blogu zaplanowałem dział workstyle, w którym pisać mam o pracy. Dzieci są fajne, życie rodzinne jest fajne, zdrowie też jest fajne, ale nie uciekniemy od pracy. Ja przynajmniej od niej nie ucieknę. A skoro to mój blog ojca, to nie może zabraknąć na nim miejsca dla czegoś, co w chwili obecnej pochłania przynajmniej 1/3 mojego życia. To właśnie praca.

Jak już wcześniej wspomniałem zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym. Spoglądając w moją umowę czy w mailową stopkę natknąć można się na moje stanowisko, jakim jest specjalista SEO/SEM. Dziś, rozpoczynając wpisy w tej kategorii na moim blogu chciałbym wyjaśnić tym z Was, którzy tego nie wiedzą, czym zajmuje się specjalista SEO/SEM.

Na początek rozwinę oba te skróty. SEO wywodzi się od search engine optimization SEM zaś od search engine marketing. Ci z Was, którzy znają angielski mogą już teraz mieć wrażenie, że specjalista SEO/SEM to specjalista od masła maślanego. No i tak to jest, bo powinno być specjalista SEM, czyli od marketingu w wyszukiwarkach internetowych. SEO to tylko element tego działu marketingu, który skupia się na optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarki, głównie Google.

Skoro jednak nazwano mnie już specjalistą SEO/SEM, to niech tak zostanie. Przechodząc do meritum chcę powiedzieć, że w swojej pracy zajmuję się robieniem dobrze stronom internetowym. Kombinuję z nimi, rozbudowuję, udoskonalam, reklamuję, promuję i robię wszystko co przyjdzie mi do głowy, aby strony znajdujące się pod moimi skrzydłami osiągały jak najlepsze pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Dodatkowo zajmuję się też prowadzeniem kampanii AdWords, kampanii banerowych czy tych na Facebooku. Ogólnie specjalista SEO/SEM ogarnia internety i pomaga w rozkręcaniu internetowego biznesu osobie, która płaci jego rachunki. Czyli szefowi lub Klientowi.

W sumie, to zamiast się rozwodzić mógłbym po prostu napisać, że specjalista SEO/SEM to specjalista od marketingu internetowego. Ale to byłoby zbyt duże uproszczenie, bo nie wiem czy wiecie, ale internet nie ogranicza się do wyszukiwarki Google ;-). Na głowie specjalisty od marketingu internetowego jest o wiele więcej ciekawych spraw. Albo nudnych.

Tak czy inaczej: jeśli szukacie specjalisty SEO/SEM i lubicie pracować z wariatami, to zawsze możecie się ze mną skontaktować. Może Wam kogoś polecę 😉

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać 😉
Zbyszek
Zbyszek
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

Komentarze z Facebooka

3 Komentarze

  1. Zbyszek Matt napisał(a):

    W sumie nie ważne co się robi, ważne żeby sprawiało to przyjemność. 😉 A chyba najwięcej przyjemności dają takie pracę gdzie coś tworzymy i możemy zobaczyć tego efekty. 🙂 W końcu skoro spędzamy w niej 1/3 życia, dobrze mieć taką z której się cieszymy.

  2. Zbyszek Marecki napisał(a):

    „Tak czy inaczej: jeśli szukacie specjalisty SEO/SEM i lubicie pracować z wariatami, to zawsze możecie się ze mną skontaktować. Może Wam kogoś polecę” Typowy specjalista hehe Kogoś polecę, znaczy się siebie polecę 😀 A ja byłbym zainteresowany, właściwie to już od dawna jestem zainteresowany, ale albo nie stać mnie na usługi Twoich kolegów po fachu, albo koledzy po fachu nie chcą brać zleceń dotyczących bloga parentingowego 😛 Więc Tato może to jakoś rozwiążemy mając na uwadze dobro naszych małych chłopaków, jakkolwiek by to zabrzmiało 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dobre rzeczy przytrafiają sie tym, którzy zapisali się na mój newsletter!
Dołącz do innych czytelników otrzymujących ode mnie specjalne wiadomóści!
ZAPISZ SIĘ!
Pamiętaj, z decyzji tej zawsze możesz się wycofać ;-)
Zerknij na ten tekst

Nie mogę zajść w ciążę!

Sprawdź co zrobić z tym fantem!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Dołącz do mnie na Facebooku!

MlodyTata.pl - męski blog parentingowy